luna
Astrology Pacific
slunce
 
Horoskopické zajímavosti
Horoscope interests
 

Jak ta astrologie funguje!
Vážení,

znáte ten problém všichni. Jak upřesnit přesný čas narození? Můj syn Pavel se měl narodit podle manželky někdy mezi 20. až 22. hodinou. Později, po delším uvažování se manželka usnesla na čase 21:30 hodin. Moc se mi to nezdálo. To by byl Ascendent ve Vodnáři. Pavel svým fyzickým zjevem tomu neodpovídal. Černé, hladké vlasy, vysoký, štíhlý, šlachovitý - typický Kozoroh. Primární direkce (jeden rok se rovná jeden stupeň) byly nepoužitelné, protože Pavel měl téměř co dva roky nějaký úraz, zlomeninu, nebo větší nemoc.
Podařilo se mi získat jeho čas narození v centrálním archivu nemocnice.

Mimochodem víte, že nemocnice mají povinnost archivovat záznam o porodu (nevím proč je označen jako chorobopis) 100 let? Stejný záznam je i uložen na matrice. Není ale povinnost tyto údaje oznamovat, záleží na dobré vůli úřednice, jestli čas vydá. To by byl Ascendent v Beranu - taky se mi ti nezdálo.
V téže době jsem si koupil astrologický program firmy Apas z Třebíče. Tento počítačový program, kromě různých astrologických výpočtů, má i databázi, kam je možno ukládat horoskopy různých osobností a událostí a ty pak statisticky vyhodnocovat.


Mám doma pečlivě uloženy všechny lékařské zprávy o léčení Pavla z různých poruch zdraví, v případě úrazů i s hodinou a místem činu. Všechny tyto údaje jsem naťukal do databáze a s napětím spustil statistické vyhodnocování. Nalistoval graf s Martem (původcem horeček a zlomenin) a hleďme - aktivní první dekan (třetina) znamení Kozoroha, tam bude asi Ascendent. Ale proč, proboha je ještě aktivní i druhý dekan Raka? Že by to byla jakási posunutá opozice vůči Ascendentu? Honem jsem vyhledal Pavlův horoskop zrození. No samozřejmě - v druhém dekanu Raka má svého druhého "škůdce" - radixového Saturna.

Statistika Marta na horoskpu republiky

Chvíli jsem s uspokojením hleděl na své grafy a pak jsem si řek': To je úžasné, jak ta astrologie funguje!
Karel Tichý


Otištěno v časopise Astro 5/97

Astrology Pacific   |   Zajímavosti 1   |   Zajímavosti 2   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.